Īkšķis
Šis pirksts raksturo, kādā līdzsvarā ir trīs galvenās personību veidojošās sastāvdaļas: griba, loģiskā pasaules uztvere un jūtu sfēra.
Liels un mīksts īkšķis liecina, ka prāts cilvēkā dominē pār jūtām, viņš nav komunikabls, ir noslēgts. Tāds īkšķis ir ļoti patstāvīgām, ar izteiktu gribasspēku apveltītām personībām. Ar viņiem grūti komunicēties, taču tajā pašā laikā viņi var kļūt uzticami partneri un draugi.
Īss un mazs īkšķis liecina par biklumu un nedrošību, par sava īpašnieka nestabilo psihi. Īsa īkšķa īpašnieks dzīvo jūtu pasaulē un uz šīs pasaules ārējām izpausmēm reaģē caur emocijām.
Ja īkšķa pēdējā falanga ir liela, bet pats pirksts atgādina vāli, tas nozīmē, ka cilvēks ir spītīgs, kategorisks un sliecīgs uz vardarbīgu rīcību. Ja cilvēks ar tādu īkšķi kaut ko nolēmis, viņš neapstāsies nekādu šķēršļu priekšā, ir gatavs katrā cilvēkā ieraudzīt ienaidnieku un stāties tam pretī.
Taisns, bez redzamiem paresninājumiem veidots īkšķis norāda uz zināmu konservatīvismu un nemainīgu pastāvību.
Cilvēki ar tādu īkšķi ir piesardzīgi, aprēķinātāji, nemainīgi savās interesēs. Viņi ir uzticīgi partneri un labi ģimenes cilvēki. Taču šīs pašas īpašības var kļūt par spītības, baiļu no jaunā cēloni, kas var novest pie rutīnas un personības aktivitātes pazemināšanās. Ar šādu cilvēku ir ļoti grūti sākt kaut ko jaunu, jo viņa nemitīgās šaubas var nokaitināt vai arī pamodināt šaubas citos.
Tagad mazliet par žestiem. Hiroloģija īkšķi saista ar Veneru, šā pirksta akcentēšana norāda, ka cilvēks ir vai nu norūpējies par savu materiālo stāvokli, vai arī tiecas pēc jutekliskām vērtībām (visplašāk pazīstamais īkšķa akcentēšanas piemērs ir visiem labi zināmais žests, kas nozīmē naudu: īkšķa paberzēšana ar diviem citiem pirkstiem).
Ja lietišķu sarunu laikā partneris berzē īkšķi, atbalsta uz tā zodu vai paberzē degunu (vai kādu citu sejas vietu), tas nozīmē, ka viņu pirmām kārtām interesē (apmierina vai arī gluži pretēji – neapmierina) kontrakta cena un tas materiālais labums, ko viņš var gūt sev vai savai firmai. Kopā ar zīmēm, ko dod acis un mīmika, var spriest par to, cik ļoti šo cilvēku interesē naudas lietas, vai viņš ir gatavs pieņemt lēmumu un parakstīt rēķinus, vai spējīgs šķirties no kādas savu līdzekļu daļas.
Ar īkšķi tiek veiktas arī citas manipulācijas, kas tāpat palīdz iepazīt tā īpašnieku. Ja īkšķus aizbāž aiz siksnas vai iebāž kabatu šķēlumos – tas norāda, ka cilvēks ir pašpārliecināts par sevi un agresīvs pret apkārtējiem. Ja rokas ir kabatās, bet īkšķi atstāti laukā – cilvēks jūtas pārāks par sarunu partneri.
Ja pārējie pirksti ir saāķēti, bet īkšķi kaut kādā veidā akcentēti, tas nozīmē, ka cilvēks ir vīlies un vēlas noslēpt savu negatīvo attieksmi pret apspriežamajām naudas lietām (jo augstāk tiek turētas saāķētās rokas, jo spēcīgāka šī negatīvā attieksme).
Ja abu roku pirkstu gali salikti kopā, bet īkšķi tiek akcentēti, tas norāda, ka cilvēks jūtas pārāks par savu sarunas biedru, ir pārliecināts par saviem spēkiem un vārdiem (jautājumos, kas skar materiālās labklājības idejas).
Ja uz īkšķa tiek atbalstīts zods, tas liecina, ka lietišķais piedāvājums tiek uztverts kritiski. Ja ar īkšķi tiek parīvēts zods – cilvēks pieņem lēmumu par tālākās sadarbības finanšu noteikumiem.
Rādītājpirksts
Hiroloģijā rādītājpirksts ir saistīts ar Jupiteru, kas daudzējādā ziņā ir atbildīgs par cilvēka sociālo statusu, viņa autoritāti, par spējām mācīties un mācīt. Rādītājpirksta (arī pārējo pirkstu) akcentēšana novērojama daudz retāk nekā neapzinātā uzmanības piesaistīšana īkšķim. Paradums akcentēt rādītājpirkstu galvenokārt ir cilvēkiem, kam nācies vadīt vai arī mācīt citus cilvēkus. Nereti mēdz grēkot profesionāli pedagogi ar lielu praktiskā darba pieredzi. Viņi gandrīz vai visu dara ar rādītājpirkstu, akcentējot tā darbību jebkurā dzīves situācijā.
Cilvēks, kas saskarsmē bieži izmanto rādītājpirkstu kustības, ir autoritārs, ar noslieci uz nepārdomātiem lēmumiem, kas pamatoti ar viņa personīgajiem spriedumiem un domām. Viņš dedzīgi aizstāv savu viedokli un savu uzskatu dēļ gatavs pat konfliktēt.
Ja ikdienā gadās sastapties ar cilvēku, kurš neapzināti akcentē rādītājpirkstu, tas nozīmē, ka viņš savas domas un viedokli vērtē augstāk nekā jūsējās un ka tās viņam ir vairāk pieņemamas. Ja par apspriežamo jautājumu jums vēl nav izveidojies savs priekšstats, tas nenozīmē, ka sarunas biedra viedoklis, akcentēts ar rādītājpirkstu, ir taisnība pēdējā instancē.
Lietišķajās attiecībās rādītājpirksts un tā nepārtraukta fiksācija ir indikators, kas norāda, ka sarunu partneris nedomā piekāpties un gatavs apspriest sadarbības noteikumus pietiekami ilgi, jo viņam par visu ir savas domas, kuras viņš centīsies uzspiest. Akcents uz rādītājpirkstu nav nekas cits kā slēpta pārākuma izpausme (vismaz idejiskā pārākuma) attiecībā pret pārējiem. Šādos gadījumos jābūt īpaši piesardzīgiem un, lai nepazaudētu lietišķos kontaktus, jāliek lietā visa iespējamā elastība.
Rādītājpirksta berzēšana vai naga graušana var norādīt, ka partneris nespēj patstāvīgi izlemt jautājumus un viņam vajadzīgs autoritatīvs padoms vai arī vairāk pierādījumu, kas apliecina darījuma izdevīgumu (pirmām kārtām – sociālo) no jūsu puses. Šādos gadījumos citējiet ievērojamus cilvēkus, lieciet uzsvaru uz autoritātēm no grāmatām vai arī sarunu biedra priekšniecības izteikumiem. Turklāt, ja akcentēts tiek kreisās rokas pirksts, atsaucieties uz reliģijas un filozofijas metriem un vispārzināmiem morāles principiem, bet, ja labās rokas pirksts – kā atbalstu var izmantot cilvēkus un domas, kas sarunu partnerim labi zināmi.
Ieteicams pievērst uzmanību arī tam, ka rādītājpirksts var tikt akcentēts gan viens, gan arī kopā ar citiem pirkstiem. Ja tas akcentēts grupā, tas nozīmē, ka cilvēks ir pārdzīvojis to, ko cenšas pierādīt vai paskaidrot, – viņa vārdi nav tukša skaņa, bet reāla pieredze. Toties, ja rādītājpirksts darbojas viens, visticamāk, cilvēks darbojas pēc kāda cita cilvēka norādījuma, īpaši neiedziļinoties idejās vai arī nesaprotot, ko runā un ko grib pierādīt.
Vidējais pirksts
Vidējais pirksts ir Saturna ietekmē, tāpēc saistīts ar visu, kas attiecas uz mūsu iekšējām nostādnēm. Stingrs mugurkauls vai arī tā trūkums, gribasspēks un prasme pastāvēt uz savu, nelokāmība un pat cietsirdība – tās ir dažas no izpausmēm, uz kurām norāda vidējais pirksts. Ne jau velti visiem labi zināmais nepieklājīgais žests ir vienkārši uzmanības pievēršana vidējam pirkstam. Ar to ne tikai apzīmē dzimumlocekli, tas norāda, ka žestikulētājs nepieņem pretinieka viedokli, ka viņa dzīves nostādnes ir pretrunā ar otra cilvēka uzskatiem.
Ikdienas dzīvē vidējais pirksts tiek akcentēts, ja personība meklē pamatu pats sevī, ja sarunu biedrs ir gatavs stāties pretī jebkuram un jebkurā situācijā. Atklāts šā pirksta akcents norāda, ka sarunu biedram attiecībā uz jūsu piedāvājumu ir savs strikts lēmums, ka viņš ir pārliecināts par saviem spēkiem un gatavs risināt problēmu pēc saviem noteikumiem. Ja jūsu viedokļi sakrīt, labāku domubiedru neatrast.
Slēpts akcents (nedroša paberzēšana, pakasīšana) var liecināt, ka konkrētajā jautājumā sarunas partneris nejūtas pietiekami stiprs, ka grib izvairīties no konkrētās problēmas, konkrētajā brīdī nevēlas risināt jautājumu. Īpaši skaidri tas izpaužas, ja ar vidējo pirkstu tiek pakasītas dažādas galvas daļas (galvas pakasīšana pati par sevi norāda, ka cilvēks šaubās, ir norūpējies, samulsis).
Zeltnesis
Šis pirksts tiek akcentēts ļoti reti. To vada Saule, tāpēc tas pirmām kārtām norāda uz personīgajām rakstura īpašībām, cik spēcīga ir personība, kāda ir fiziskā veselība. Ja sarunu partneris kaut kā akcentē zeltnesi – esiet piesardzīgs, jo sarunas biedrs ir pārāk norūpējies par savu ķermeni, savu veselību un, lai to saglabātu, gatavs atteikties no jebkuriem, pat visizdevīgākajiem piedāvājumiem. No otras puses, cilvēks, kas akcentē zeltnesi, ir spējīgs uz varoņdarbiem, gatavs sevi ziedot atzīšanas un slavas vārdā. Tādā gadījumā šis cilvēks alkst uzmanības, gatavs to panākt par katru cenu, pat izdarot lielas muļķības.
Mazais pirkstiņš
Par šo pirkstu atbildīgs ir Merkurs – saprāta un intelektuālās attīstības planēta. Mazais pirkstiņš tiek akcentēts, kad cilvēkam nākas aizdomāties un aktivizēt sava prāta darbību. Ja pretī sēdošais partneris ar mazo pirkstiņu pakasa degunu vai zodu, tā tiek norādīts, ka viņam vajadzīgs laiks, lai visu apdomātu un atrastu pretargumentus.
Šis ir pats īstākais brīdis uzspiest savu viedokli. Brīdī, kad mazais pirkstiņš tiek akcentēts viens atrauti no pārējiem pirkstiem, īpaša uzmanība jāpievērš sarunas biedra stāvoklim, jo tas liecina, ka cilvēks kaut kādu iemeslu dēļ ir gatavs norobežoties no saprāta secinājumiem un rīkoties kā jātnieks bez galvas. Nereti tā mēdz notikt, lietojot alkoholu.
Kā redzams, pavisam vienkāršas pirkstu kustības var daudz ko pastāstīt par cilvēku, tikai jāprot to visu pamanīt un pareizi izskaidrot.