Zinātnieki uzskata, ka zoda forma visnotaļ daudz spēj pastāstīt par cilvēka bērnību. Viņi aptaujāja 6 600 pusaudžus vecumā no 12 līdz 17 gadiem un zinātniekiem izrādījās taisnība.
Uzzini, kā bērnība ietekmē tava zoda un žokļa formu
Uz āru versts zods
Cilvēkiem ar šāda veida zodu ir izteikti muskuļi un spēcīgs skelets, šie cilvēki parasti ir druknākas un spēcīgākas miesasbūves. Ja žoklis ir simetrisks, tad šī īpašība iegūta no asinsradiniekiem.
Uz iekšpusi vērsts zods
Uz iekšpusi vērsts zods, gluži pretēji, liecina par vāju muskulatūru, lokanu skeletu, noslieci uz smalku miesasbūvi, kā arī paaugstinātu iespēju ciest no krāsu akluma. Pasaulē nākšanas brīdī šie bērni sver mazāk par vidēji statistisko mazuli. Simetriski izvietots zods arī ir iedzimta īpašība.
Asimetrisks žoklis
Žokļa asimetrija nav iedzimta, bet gan dzīves laikā iegūta īpašība. Tā rodas ķermeņa stresa rezultātā, kas piedzīvots bērnībā, piemēram olbaltumvielu trūkama, aptaukošanās, smēķēšanas, priekšlaicīgas atšķiršanas no mātes vai smago metālu ietekmes dēļ. Parasti šādas problēmas novērojamas lielās ģimenēs ar maziem ienākumiem, kas ietekmē uzturvielu bagātību un spēju nodrošināt medicīnisko aprūpi.
Asimetriski var būt kā uz āru, tā uz iekšpusi vērsti zodi. Noskaidrots, ka asimetrisks žoklis it teju katram ceturtajam cilvēkam. Vāju asimetriju nav iespējams ievērot ar neapbruņotu aci, ja vien neesi ortodonts. Ir pāris vienkāršas metodes, ar kuru palīdzību iespējams noskaidrot vai tev ir asimetrisks žoklis:
* Tu košļā ēdienu lielākoties izmantojot mutes labo vai kreiso pusi
* Tu izmanto zobus, lai sakošļātu ēdienu, nevis nokostu tā gabalus
* Aplikums parādās tikai vienā mutes pusē esošajiem zobiem
* Dažkārt tev asiņo smaganas
Simetrisks, plakans zods
Spriežot pēc pētījuma rezultātiem, simetrisks un plakans zods ir iedzimts un to nav ietekmējuši nekādi ārēji faktori vai apkārtajā vide.
Avots: brightside.me