Noslēpumainā dūmu terapija: kļūsti pats sev par šamani

Paeglim piemīt brīnišķīgas dziednieciskas īpašības. Gaisa attīrīšanā no mikrobiem, rūpnieciskiem piesārņojumiem tam nav sāncenša. Gruzdošie jaunie paegļa zariņi attīra telpu gan no slimības rosinošajām baktērijām, gan negatīvās enerģijas jeb, kā tautā saka, ļaunā gara.

Ar paegli var sadziedēt grūti dzīstošas brūces, izārstēt ādas slimības, nieru, urīnpūšļa un olnīcu iekaisumu, arī kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlu, trieku. Paegļa dūmi ir efektīvs līdzeklis plaušu slimību ārstēšanai. Patīkamais paegļa dūmu aromāts tiek izmantots arī plaušu tuberkulozes ārstēšanai.

Kopš seniem laikiem tempļos un dievnamos tiek izmantots dvēseli dziedējošais vīraks. Vīraka dūmi attīra cilvēka organismu no visa negatīvā, tajā skaitā arī slimības rosinošām baktērijām. Mājā, kurā būs kaut neliels vīraka zariņš, nekad neuzkrāsies negatīvā enerģija. Vīraka dziednieciskie dūmi iedarbojas uz cilvēka dvēseli, tāpēc dvēsele attīrās no visa negatīvā, iemanto mieru, pārliecību un kļūst gaišāka. Parasti pietiek ar 12 procedūrām, jo arī skaitlim 12 piemīt milzīgs enerģētisks spēks (pietiek atcerēties kaut vai 12 apustuļus).

Viegla vīraka kvēpināšana palīdz pret hronisku bronhītu, traheītu, laringītu. Tā ir efektīva sirdsslimību ārstēšanai. Taču, ārstējot sirdskaites, procedūra nedrīkst būt ilgāka par piecām minūtēm, un to nedrīkst atkārtot biežāk par divām reizēm dienā. Vīrakā ir ļoti daudz ēterisko eļļu, kas dziednieciski iedarbojas jebkuras saaukstēšanās gadījumā. Ar to var ārstēt rinītu, angīnu – pilnīgi pietiek ar trim vai četrām 10 minūšu ilgām procedūrām dienā.

Rozmarīna kvēpināšana rosina matu augšanu, ārstē kardioneirozi, nostiprina nervu sistēmu. Sevišķi iedarbīgi ir pirms ziedēšanas plūktie zariņi. Arī rozmarīnam piemīt spējas atbrīvot no ļaunā gara. Sausos rozmarīna zariņus kopā ar lavandu (sajauktus attiecībā 3:1) var lietot pret hipertoniju un asinsizplūdumu smadzenēs (insultu) – abu augu aromātiskajiem dūmiem būs samērā spēcīga dziednieciska iedarbība. Tikai jāraugās, lai dūmi būtu viegli, nepiesātināti.


Ar ļoti vērtīgām dziednieciskām īpašībām ir apveltīta vērmele. Par sevišķi vērtīgām tiek uzskatītas tās vērmeles, kas augušas saulainās piekalnēs un pļavās. Jo vairāk saules, jo vērtīgāks augs. Ieelpojot vērmeles dūmus, attīrās kuņģa-zarnu trakts, tiek rosināta apetīte. Turklāt tie atveseļojoši iedarbojas arī uz slimām aknām un aizkuņģa dziedzeri pankreatīta gadījumā. Kvēpinot vērmeles, var uzlabot redzi, izārstēt anēmiju, normalizēt vēdera izeju.

Bronhiālās astmas gadījumā labus rezultātus dod efedra. Auga lakstus izžāvē, sīki sasmalcina un no piemērota papīra uztin nelielas cigaretes, kuru smēķēšana jūtami atvieglo slimnieku stāvokli. Ieteicama arī efedras kvēpināšana. Šim nolūkam piemērotā traukā aizdedzina dažus sausus un ne pilnībā izžāvētus zariņus – tā, lai tie nedegtu, bet gruzdētu. Divas trīs reizes dienā pa pāris minūtēm šie dūmi jāieelpo – tie labvēlīgi iedarbosies uz plaušām.

Bronhiālās astmas slimniekiem smēķēšanai tautas medicīna iesaka lietot dievkrēsliņus (eiforbijas). Arī šis augs satur vielas, kas veicina bronhiālās astmas ārstēšanu.

Saaukstēšanās gadījumos var izmantot eikalipta zariņus. Eikalipts ir ļoti spēcīgs antiseptiķis, tam piemīt arī sāpes mazinošas un atklepošanu veicinošas īpašības. Eikalipts labi palīdz pret drudzi, kakla sāpēm (traheītu, laringītu, angīnu).

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru