Galvas pagriešana
Ja tu uzdod tiešu jautājumu, un sarunu biedrs sāk grozīt galvu, tad labāk turi acis un ausis vaļā, jo, iespējams, šis cilvēks par kaut ko melo.
Pleci, elpošana un balss tonis
Kad cilvēki uztraucas un tajā pašā laikā cenšas kādu apmānīt, tad paātrinās viņu elpošana, balss kļūst pieklusināta, un viņi uzrauj plecus.
Mierīga stāja
Tas ir normāli, ja sarunājies ar pazīstamu cilvēku, taču, ja sarunu biedrs izskatās pārāk satraucies, tad jābūt uzmanīgam. Parasti melis mēģina ieturēt lielāku distanci, lai otrs neko nenojaustu.
Grūtības izteikt savas domas
Melim dažkārt ir grūti izteikties, jo viņš mēģina pārliecināt ne tikai tevi, bet arī sevi. Vārdu atkārtošana arī palīdz iegūt laiku, lai sakārtotu domas. Cilvēki, kas nevēlas teikt patiesību, var mēģināt atbildēt uz jautājumu ar tiem pašiem vārdiem. Piemēram: “Vai tu saplēsi krūzi? Nē, es nesaplēsu krūzi.”
Acu kontakts
Acis var ļoti daudz ko pateikt par cilvēku, tajā skaitā arī to, vai viņš melo vai nē. Meļiem noturīgs acu kontakts ir ļoti svarīgs. Ja sarunu biedrs cieši skatās tev acīs un cītīgi mēģina noturēt acu kontaktu, tad tā ir pazīme, ka viņš mēģina tevi apmānīt.
Lūpu saspiešana un kodīšana
Viens no signāliem, ka sarunu biedrs mēģina melot, ir lūpu saspiešana vai kodīšana. Šādi cilvēki nav īsti pārliecināti par to, ko vēlas pateikt. Tādā brīdī samazinās siekalu daudzums un mute kļūst sausa, kas liek norīt siekalas un saspiest lūpas. Ieteicams pievērst uzmanību arī runātāja smaidam, jo mākslīgu smaidu ir ļoti viegli pamanīt.
Aizsargpozīcija
Rokas uzreiz parāda, vai cilvēks ir godīgs. Tāpēc, ja kāds nepārtraukti pieskaras savam kaklam vai mēģina nosegt vājās vietas, tas norāda uz vēlmi sevi aizsargāt. Tātad šis cilvēks pavisam noteikti vēlas kaut ko slēpt.
Pieskaršanās lūpām
Pat to neapzinoties, melis cenšas izvairīties no runāšanas. Kad cilvēki pieskaras lūpām, tas nozīmē, ka viņi nevēlas teikt patiesību, gandrīz vai paši aizliedzot sev runāt.
Avots: brightside.me