Uzzini, kuri aromāti radīs burvīgu vidi katrā mājas telpā

Ja dienas laikā nācies sanervozēties, mājās garastāvoklis vēl vairāk pasliktināsies, ja būs jūtamas asas smakas, kas rodas vārot un cepot. Līdzīgu reakciju var izraisīt pat kafijas aromāts, ja tas atgādinās darbu. Tās nomākt palīdz ēteriskās eļļas, kuras kopš seniem laikiem kalpo cilvēkam un palīdz atgūt zaudēto veselību, omu, spēkus.

Eļļu industrija ir gājusi tālu uz priekšu. Kā jebkurām zālēm, arī ēteriskajām eļļām ir savi lietošanas noteikumi, kontrindikācijas un devas. Tās nav vēlamas cilvēkiem, kas sirgst ar alerģiju, bronhiālo astmu, dermatītu un ekzēmu.

Jo negatīvāka ir organisma reakcija, jo mazākai jābūt devai. Parasti tā nav lielāka par 2–3 pilieniem.

Pirms sāk kādu eļļu lietot, noteikti jāpārbauda organisma panesība: uz vates vai kabatlakatiņa uzpilina pilienu eļļas un pēc 2–10 minūtēm uzmanīgi paosta. Ja nesākas klepus, nav šķavu, neapsarkst acis, neaiziet ciet deguns, eļļu var izmantot bez bažām.

Vēlams izdarīt arī ādas provi: uzpilina pilienu uz delnas un uzmanīgi izrīvē. Ja pēc 20 minūtēm āda nekļūst sārta, neniez un neparādās pūslīši, nekādas briesmas šī eļļa neradīs.

Priekšnamam labi derēs maisījums no 2 pilieniem priedes un pa vienam pilienam lavandas un piparmētras eļļas.

Viesistabai: 2 pilieni vīraka un pa 3 pilieniem mandarīna un citrona eļļa. Virtuvei raksturīgās smakas noņems kombinācija no 3 pilieniem rozmarīna un piparmētras un viena piliena greipfrūtu eļļas. Starp citu, tiem, kas nolēmuši notievēt, pirms sēžas pie galda, kādu brītiņu jāieelpo piparmētras, lavandas, ābolu vai rožu eļļas tvaiki – tie mazina apetīti.

Vannasistabai vispiemērotākie ir aromatizētie akmeņi. Tos gatavo no dažādu krāsu porainajiem minerāliem.

To spraugās iepildītās ēteriskās eļļas mitruma un paaugstinātās temperatūras ietekmē intensīvi iztvaiko, radot patīkamu aromātu un gandrīz vai svētlaimīgu auru. Peldēm var izmantot tīru eļļu.

Atslābināties palīdzēs anīsa, lavandas, fenheļa, sandala, salvijas vai rozes eļļa: 3 pilienus tās vai citas eļļas iejauc pusglāzē kefīra un pielej 38–39 ºC siltam vannas ūdenim. Procedūras ilgums – ne vairāk kā 30 minūtes.

Kad aizvadīts pēdējais smēķējošais viesis, telpas, protams, jāizvēdina, taču pēc tam ieteicams aizdegt sveci, kas nomāc tabakas aromātu. To var izmantot arī tualetē.

Darba gaisotni kabinetā palīdzēs radīt leizejas, priedes, lavandas, bergamotes, citrona vai majorāna ēteriskā eļļa.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru