Zinātnieki atklāj labāko vecumu, kad kļūt par māti

Kā viņi nonāca pie šāda secinājuma?

Pētījumā piedalījās 830 sievietes, kurām jau ir bijusi menopauze. Dalībniecēm bija jāveic dažādi uzdevumi saistībā ar plānošanu, vizuālo uztveri, verbālo atmiņu, koncentrēšanos un uzmanības noturēšanu, un izrādījās, ka tās sievietes, kuras pirmo bērnu dzemdēja pēc 24 gadiem, uzrādīja labākus rezultātus prāta spēju testos, problēmu risināšanā un verbālajos uzdevumos salīdzinot ar tām, kas kļuva par mātēm vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Savukārt tām sievietēm, kas laida pasaulē savu pēdējo bērnu pēc 35 gadu sasniegšanas, bija labāki rezultāti verbālās atmiņas un kognitīvo procesu testos.

Kāds ir iemesls šādiem rezultātiem?

Tas ir saistīts ar hormonu – estrogēna un progesterona – izdalīšanos grūtniecības laikā, kas pozitīvi ietekmē smadzeņu darbību, it īpaši, ja grūtniecība norit lielākā vecumā.

Lēmums par grūtniecību nekad nav viegls, un jebkurā vecumā pastāv gan priekšrocības, gan trūkumi. Tāpēc vissvarīgāk ir vispirms konsultēties ar ārstu, lai grūtniecība būtu pēc iespējas veselīgāka.

Avots: brightside.me


 

Līdzīgi raksti

 • No Post found

 • loading...
 • Leave a Reply

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close