Enerģētiskā masāža. Iemācies uzlabot pašsajūtu!

masaza
Arī tā ir savdabīgs sava jaunības un veselības veidola meklēšanas veids, kas tiek veikts gultā pirms miega. Masāža atjaunina audus un orgānus, aktivizē reģenerācijas procesus, atgriež veselību.

Koncentrējiet uzmanību uz labo roku un iztēlojieties, ka tā ir tāda kā bērnībā – tieva, smalka, maiga, ar zilām asins dzīsliņām. Kad tas izdevies, nākamais solis ir “izelpināt” to ar veselīgu elpošanu. Sekojiet savai elpai: ieelpa–izelpa, ieelpa–izelpa… katras izelpas laikā nedaudz pagariniet tās ilgumu. Aizveriet un atslābiniet acis.

Iztēlojieties, ka izelpojat vieglās un priecīgās krāsās iekrāsotu gaisu, kas jums atgādina jūsu jaunību. Tad papildiniet šo iztēli ar jaunām sajūtām: ieelpa ienes ķermenī vēsumu, bet izelpa aiznes siltumu.

Nākamais jau būs nedaudz grūtāks solis: jāiztēlojas, ka ieelpa un izelpa notiek caur labās rokas rādītājpirkstu. Ieelpa ienes svaigu, vēsu enerģiju, bet izelpa aiznes siltus enerģētiskos sārņus. Kādu brīdi elpojiet caur pirkstu, tad caur plaukstu, delnu, visbeidzot – visu roku, piesātinot to ar dziedniecisko elpu, līdz tā sāk zaigot maigās priecīgās krāsās. Pēc tam to pašu atkārto ar otru roku, bet pēc tam ar savu visproblemātiskāko, visvairāk “nogurušo” orgānu vai ķermeņa daļu. Tikai nesteidzieties, dariet visu mierīgi un lēnām.

Atgriezt veselību mugurkaulam

Galvenais solis pašatveseļošanās procesu iedarbināšanā ir nepieciešamība savest kārtībā mugurkaulu, jo tas kontrolē cilvēka kustību funkcijas un gandrīz visu iekšējo orgānu darbību. Pirms izpilda enerģētiskus vingrinājumus, obligāti nepieciešama iesildīšanās, lai tādējādi mugurkauls tiktu sagatavots netraucētai enerģijas plūsmai.
Elpošana – caur degunu.

* Stāvot taisni, jāiztēlojas, ka no griestiem ir nolaista virve, un, skatoties augšup, ar rokām jāizpilda tādas kustības, kā rāpjoties pa virvi augšup.

* Sēžot vai stāvot kājās, saāķē rokas un ar plaukstām aizsedz seju tā, lai uzacu līnija sakristu ar plaukstu augšējo malu. Galva un kakls jāstiepj augšup, lai paskatītos pāri šim “žogam”.

* Jāapsēžas pa turku modei, ar muguru atspiežoties pret sienu. Jāaizver acis un jāiztēlojas, ka mugurkauls ir mazs stādiņš, kas stiepjas augšup. Ja ir problemātiskas vietas, ar tām uzmanīgi jāpastrādā atsevišķi.

* Vingrojumus ar mugurkaula sagriešanu, izstiepšanu un saspiešanu var sākt ar galvas pagriezieniem, tad noliekšanu uz priekšu un atliekšanu atpakaļ.

* Jācenšas ar ausi pieskarties plecam, vispirms labajam, tad – kreisajam. Nedrīkst izdarīt straujas kustības, lai netiktu pastiepts muskulis.

* Stāvot kājās ar augšu- izstieptām rokām un kopā saliktām plaukstām, jāizdara pagriezienu kustības, it kā gribētos ieskrūvēties griestos.

Uzmanību! Ja ir nopietnas problēmas ar mugurkaulu (mežģījums, lūzums, disku trūce u.c.), iesākumā uzmanīgi jāizpilda tikai pirmie trīs iesildīšanās vingrojumi.

Kad iesildīšanās pabeigta, var sākt elpošanu ar mugurkaulu. Stāvot kājās vai sēžot, caur galvas vidu “ieelpo” gaisu, kas piesātināts ar balti dzeltenu enerģiju. Tā slīd lejup gar mugurkaulu, savācot un aiznesot līdzi visu nevajadzīgo, pārstrādāto un slimo. Izelpu, izvadot pārstrādāto enerģiju, var izdarīt cirkšņu apvidū vai caur pēdu velvē esošajiem enerģētiskajiem centriem (kā katram ērtāk). Ieelpa sniedz mugurkaulam vēsumu, izelpa kopā ar siltumu izvada mugurkaula problēmas. Domās jāseko līdzi katram mugurkaula posmam, īpaši pievēršot uzmanību problemātiskajām zonām, lai tās tiktu attīrītas pilnībā. Sajūtot, ka ar mugurkaulu viss ir kārtībā vai tam kļuvis labāk, vingrojumu var beigt.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru