Smiekli ļāva man izkāpt no nāves gultas – Patiess stāsts

Senior male laughing

Stāts par vīru, kurš nolēma pretoties negatīvajam, ievedot savā dzīvē pozitīvo.

 

“Tas notika pirms 20 gadiem. Kāds vīrs, kuru es labi pazinu, bija slims. Ļoti slims. Viņam tika doti seši mēneši, kurus pavadīt šajā pasaulē. Iespējas izveseļoties bija viena pret pieciem simtiem. Tātad – ļoti mazas.

Atskatoties pagātnē, viņš redzēja visas dusmas, depresiju un uztraukumus, kas viņu bija piemeklējuši. Un viņš nodomāja, ka, iespējams, tieši tādēļ viņš ir kļuvis slims.

Vīrs domāja: „Ja slimības pamatā var būt negativitāte, vai atveseļošanās pamatā var būt pozitivitāte – pozitīva attieksme?”

Viņš nolēma veikt eksperimentu ar sevi. Smiekli bija pozitīvākā no aktivitātēm, kādu viņš zināja. Kādu dienu šis pats vīrs devās uz filmu nomu un paņēma labākās komēdijas, kādas vien bija pieejamas (jā, jā, kādreiz mēs filmas īrējām filmu nomās). Paralēli tam, šis vīrs lasīja smieklīgus stāstus un anekdotes. Kā arī viņš lūdza, lai draugi zvana, kad vien var, un stāsta viņam smieklīgus un ievērības vērtus notikumus.

Protams, bija arī monētas tumšā puse. Vīrs sāpes diendienā bija tik dižas, ka to dēļ viņš nespēja iemigt. Bet ar laiku vīrs pamanīja, ka 10 minūšu smiešanās uz pāris stundām atbrīvo no sāpēm, tādējādi arī ļaujot izbaudīt mieru un mirkļa atpūtu no sāpēm.

Jā, šis ir laimīgs stāsts, jo drīz vien vīrs atveseļojās. Iespēja – 1 no 500 – izrādījās iespējama! Līdz šodienai viņš ir nodzīvojis 20 laimīgus, veselīgus un produktīvus dzīves gadus. Un atveseļošanās brīnumzāles? Pats vīrs apgalvo, ka tie bijuši smiekli.

Un kādēļ gan lai es neticētu tam?”

 

Daži cilvēki diemžēl domā, ka smiekli ir laika izniekošana. Tā esot luksusa izklaide, viņi saka, kas tāds, ko praktizēt tikai retos gadījumos.

Neviens apgalvojums nevarētu būt tālāk no patiesības. Smiekli ir vitāli nepieciešami mūsu labsajūtai, dzīves priekam un apziņai, ka esam dzīvi. Ja nejūtamies pārāk labi, smiekli spēj palīdzēt. Ja mums ir labi, smiekli palīdz palikt šajā dvēseles stāvoklī.

Un to nepierāda tikai šis viens lieliskais gadījums. Arī zinātne vairākkārt norādījusi, ka smiekliem un labam garastāvoklim ir ietekmējošs spēks, izveseļojoties un jūtoties labi.

Tātad, ja tu vari smieties, dari to regulāri!

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru