1.Identificē savu enerģētisko lomu sabiedrībā.
Personas, kas visbiežāk ir negatīvo enerģiju apņemtas, ir empāti. Empāts ir kāds, kas ir raksturojams arī kā „emocionālais sūklītis”. Empātu pazīmes:
- Cilvēki dēvē tevi par pārlieku jūtīgu, nedomājot to kā komplimentu;
- Tu baidies baiļu, dusmu, satraukuma un stresa, ko pauž citi cilvēki, jo tu šīs sajūtas uzsūc sevī un pēkšņi atpazīsti kā savas. Tas ne vienmēr notiek no tev nepatīkamiem cilvēkiem, bet arī no ģimenes, draugiem un kolēģiem;
- Tu ātri vien jūties tā, it kā tavi spēki tiktu izsūkti no tava ķermeņa, kad atrodies lielākā pūlī;
- Smaržas, skaņas un pārlieku aktīva runāšana spēj ātri vien kristu uz taviem nerviem;
- Tev nepieciešams būt vienam, lai uzkrātu spēkus;
- Intīmas vai ciešas attiecības var radīt sajūtu, ka tu pazaudē savu īsto „es”.
2.Saproti savu sajūtu iemeslu, avotu.
Pirmkārt, pajautā sev, vai emocijas, ko izjūti ir tavas vai kāda cita. Ja sajūtas ir tavas, cīnies ar tām pats vai meklē profesionāļa palīdzību, bet, ja emocijas, ko jūti, nav tavas, centies atrast loģiskāko to iemeslu.
- Piemēram, ja tikko esi noskatījies komēdiju, bet mājās ierodies skumjš vai pat dusmīgs, iespējams, ka esi absorbējis šīs sajūtas no cilvēka, kas sēdējis tev tuvumā.
3.Distancē sevi no iespējamajiem, negatīvajiem avotiem.
Ja esi sabiedrībā un jūti, ka ap tevi ir iespējamais enerģijas avots, atkāpies no tā divdesmit soļus tālāk. Neklausi iekšējai balsij par pieklājību, ja zini, ka šis cilvēks tevi teju saindēs ar negatīvo enerģiju, ievairies no viņa.
4.Koncentrē savas sajūtas ap savu elpu.
Šāda elpošana savieno tevi ar iekšējo mieru. Dažas minūtes atkārto negatīvās enerģijas izelpošanu, bet pozitīvās enerģijas ieelpošanu. Tas ļaus piezemēt sevi un saprast situāciju skaidri. Vizualizē enerģiju kā tumšu migu, kas paceļas no tava ķermeņa un pamet to ar katru tavu izelpu.
5.Atbrīvojies no negatīvās ietekmes.
Negatīvā enerģija viegli vien spēj uzkrāties tavā ķermenī, tādēļ no tās ir nepieciešams atbrīvoties.
- Novieto savas rokas uz tava saules pinuma un domā par to, kā tu virzi pozitīvas domas uz šo ķermeņa daļu.
- Ilgstošai depresijai un dusmu sajūtai izmanto šo metodi diendienā. Tā liks tev sajusties labāk un veidos sava veida aizsargbarjeru turpmākajām reizēm.