Sapnis par labākiem laikiem
Viens no cilvēces senākajiem mītiem ir ticība, ka pienāks miera, vispārējas laimes, labestības, mīlestības ēra. Mēģinājumi kaut kā klasificēt mūsu vēsturi pēc labklājības līmeņa veikti kopš seniem laikiem. Tā, sengrieķu eposu autors Hēsiods, kas dzīvoja 8.gadsimtā pirms mūsu ēras, pauda, ka labākie laiki jau ir bijuši cilvēces vēstures sākumā – tas bijis zelta laikmets. Pēc tam sekojuši sliktāki laiki – sudraba un bronzas laikmets, bet pēcāk vissliktākais – dzelzs laikmets.
Savukārt viduslaiku mistiķis un gaišreģis Joahims Florskis runāja par cilvēces vēsturi kā par trim laikmetiem – Tēva laikmetu (Vecā derība), Dēla laikmetu (Jaunā derība) un Svētā gara laikmetu (jaunais evaņģēlijs). Debesu ķermeņu speciālisti arī nepalika malā, pasludinot astroloģisko Ūdensvīra ēru – garīgu cilvēku laikmetu, kad notiks izrāviens cilvēku zināšanās un iespējās.
Kad izcilais japāņu izcelsmes amerikāņu politologs Frensiss Fukujama uz lielu politisko pārmaiņu viļņa 1990.gadā uzrakstīja savu darbu “Vēstures beigas”, daudziem šķita, ka mēs ieejam kaut kādā pilnīgi jaunā laikmetā, ka nenotiks nekas tāds, kas varētu krasi mainīt vēstures gaitu un globālo notikumu virzību.
Tomēr notika un notiek, turklāt daudz kas – karš bijušajā Dienvidslāvijā, ilggadēja cīņa ar terorismu, lielākā ekonomiskā krīze pēdējo gandrīz 100 gadu laikā, Eiropas Savienības sabrukuma draudi, bēgļu viļņi, islāmistu terora akti Eiropā, radikālu noskaņojumu atgriešanās “stingrās rokas” politikas virzienā.
Liberāli, demokrātiski ideāli, tolerantums, cilvēka tiesības pašlaik nav īpašā godā. Atgriešanās pie ticības ar spēcīgu nācijas vadoni un reliģiozais fundamentālisms liek šaubīties, ka cilvēce virzās uz savu sapni – Ūdensvīra ēru. Kāpēc jaunā laikmeta iestāšanās acīmredzami kavējas? Kas notiek debesīs, ka pie mums viss ir tik drūmi, ka pašlaik pasaulē viss ir tik slikti un netaisnīgi?
Planētu negatīvā ietekme
Lai to uzzinātu, ir jāparaugās, kā ceļo tā dēvētās paaudžu planētas – Urāns, Neptūns un Plutons.
Pirmā tām – Urāns – ir liberālisma, tolerantuma un cilvēktiesību aizbildne. Šī planēta izraisa neatkarības centienu, revolūciju, apvērsumu un sacelšanās uzliesmojumus. Tomēr agresīvi “uzbudinātais” Urāns (piemēram, būdams Aunā) paradoksālā veidā nostrādā otrādi, pastiprinot radikālismu un provocējot antidemokrātiskas virzības revolūcijas.
Tieši pašlaik Urāns atrodas Aunā (2011.-2018.gads), radot kaut ko tādu, par ko 19.gadsimtā brīdināja filozofs un politiķis Aleksis de Tokvils, – vairākuma tirāniju.
Kad Urāns bija Aunā iepriekšējo reizi (1928.-1935.gadā), norisinājās daudzi šāda veida notikumi. Piemēram, tolaik valdīja nežēlīgais Musolīni fašistiskais režīms Itālijā. 1932.gadā Portugālē varu ieguva nacionālists un labējais diktators Antoniu di Oliveira Salazars, bet 1933.gadā Vācijā – Ādolfs Hitlers. Kad Urāna ceļojums Aunā gāja uz beigām, uzliesmoja pilsoņu karš Spānijā, pēc kura pie varas nāca vēl viens reakcionārs, galēji labējs politiķis Francisko Franko.
Šķiet, ka šī savdabīgā, labēji radikālā revolūcija turpināsies vēl vairākus gadus, līdz brīdim, kad Urāns 2018.gadā ieies Vērsī.
Taču tas vēl nav viss! Auna spēcīgi “radikalizētais” Urāns septiņas reizes iegāja kvadratūrā ar ne mazāk drūmi noskaņoto Plutonu Mežāža zīmē. Tas notika periodā no 2011.līdz 2015.gadam – laikā, kad saasinājās vērtību krīze, valdīja bailes no nezināmā un miljoniem cilvēku visā pasaulē zaudēja drošības sajūtu.
It kā ar visu iepriekš minēto vēl nebūtu gana, pret cilvēci “strādā” arī Neptūns, kas ceļo tā pārvaldītajā Zivs zīmē (2011.-2025.gads).
Kad Neptūns atrodas Zivs zīmē, tas izraisa kolektīvas bailes, fobijas, psihozes, kas vieniem liek mirt par savu pārliecību un ticību, citiem – ticēt sazvērestības teorijai, bet trešos provocē bēgt reliģiozā fundamentālisma iluzoro pasaulē.
Nu ko – vai viss tik slikti pasaulē būs arī turpmāk un reāla Ūdensvīra laikmeta sākums atceļas uz nenoteiktu laiku? Pēc astrologu teiktā, ir arī optimistiska ziņa – tuvākajos gados būs mazāk radikālu planetāro konfigurāciju. Un lai gan mūsu bailes nesamazināsies, uz planētas kļūs vairāk cilvēku, kas ilgojas pēc garīgākas un harmoniskākas pasaules, bet ekstremālu muļķību un emociju būs proporcionāli mazāk.
Avots: “assol-club.net”