Varš dziedniecībā. Tā spēku zināja jau daudzas senās civilizācijas!

vars

Speciālisti jebkura veida aplikācijām izmanto dažādas tīra vara plāksnītes, taču ne mazāk efektīvas ir arī vecās piecu un triju kapeiku monētas (tajās, kas laistas apgrozībā līdz 1961. gadam, vara daudzums ir lielāks nekā vēlākos gados kaltajās). Lai pastiprinātu dziedniecisko efektu, monētās vēlams izurbt nelielu caurumiņu (2–7 mm diametrā), tad obligāti izkarsēt uz sausas pannas un, kad būs atdzisušas, noņemt oksidējušos kārtiņu, proti, notīrīt līdz spīdumam.

Pirms sāk ārstēšanos, jāielāgo:

* minētā tīrīšana nepieciešama pirms katra ārstēšanās cikla;

* monētas vai vara plāksnītes var nēsāt tikai tik ilgi, kamēr tās pašas pielipušas ādai. Visos citos gadījumos tās var tikai pielikt uz zināmu laiku un pieturēt;

* ja vara monēta vai plāksnīte labi pielīp, bet tās krāsa pēc katras procedūras kļūst zaļgani tumša, tas nozīmē, ka ārstēšanās efektivitāte ir ļoti augsta un kurss jāturpina;

* smagu slimību gadījumā vara apliekamos nedrīkst izmantot, kamēr nav precizēta diagnoze, jo metālterapija var izmainīt slimības klīnisko ainu.

Mugurkaula osteohondrozes, radikulīta, reimatoīdā artrīta, hroniska bronhīta, pneimonijas ārstēšanai, imunitātes paaugstināšanai, organisma vispārējai nostiprināšanai, kā arī pret cukura diabētu (varš aktivizē insulīna darbību asinīs, tāpēc, ārstējoties ar šo metālu, regulāri jāpārbauda cukura līmenis asinīs: ļoti iespējams, ka nāksies samazināt hormonu devu vai pat no tās atteikties): uz tīra palaga visas muguras apveidā diezgan cieši izvieto vara plāksnītes vai monētas. Ar kailu muguru uz tām jāguļ 25–40 minūtes, tad lēnām jāpieceļas. Lielākā daļa plāksnīšu vai monētu nokritīs, bet daļa paliks pielipušas ādai. Tās kādam jāpalūdz piestiprināt ar 3–4 mm platu plākstera gabaliņu un jāturpina nēsāt 3–5 diennaktis. Pēc tam ādu nomazgā ar siltu ūdeni un ziepēm un ieziež ar barojošu krēmu. Pēc trim dienām procedūru atkārto. Ārstēšanās kurss (ja visas monētas pašas nenokrīt agrāk) – 10–15 procedūras.

Starp citu, šādi ātri un efektīvi var pazemināt ķermeņa temperatūru infekcijas un saaukstēšanās slimību gadījumā.

Pret haimorītu, angīnu, vidusauss iekaisumu, gastrītu, kolītu, kuņģa čūlu, tuberkulozi agrīnā stadijā un labdabīgiem audzējiem: monētas vai plāksnītes liek uz bioloģiski aktīvajiem punktiem, kas atbilst katrai konkrētajai kaitei, vai arī piestiprina ar plāksteri ādai vietā virs slimā orgāna.

Pret vēnu varikozi, tromboflebītu, arī kāju sasitumiem: vara monētas vai plāksnītes uz visu dienu ieliek apavos vai zeķēs.

Kaulu lūzumu ātrākai saaugšanai, arī iekaisumu novēršanai un sāpju mazināšanai: pēc ģipša noņemšanas lūzuma vietai piestiprina 6–9 vara monētas.

Pret stiprām galvassāpēm: vara monētas vai plāksnītes uz 15–20 minūtēm pieliek sāpošajām vietām.

Sirds išēmiskās slimības gadījumā varš palīdz kupēt lēkmes un normalizē sirdsdarbību: vara monētu ieliek bedrītē zem kreisā atslēgkaula, piestiprina ar plākstera gabaliņu un nēsā 10 dienas. Pēc nedēļu ilga pārtraukuma kursu var atkārtot.

Pret konjunktivītu (lai apturētu iekaisuma procesu): katru dienu ik stundu uz 10 minūtēm plakstiņiem un acu ārējiem kaktiņiem pieliek vara monētas.

Pret vispārēju nogurumu un neirastēniju: ķīniešu dziednieki iesaka katru dienu uz 1,5–2 stundām vara monētas piestiprināt punktā, kas atrodas plaukstas virspusē starp īkšķi un rādītājpirkstu.

Pret trokšņiem ausīs: vara monētu uz 20 minūtēm piestiprina aiz auss.

Vara sprādzes un trauki

Atvieglot stāvokli cilvēkam, kas sirgst ar epilepsiju, var, lēkmes novēršanai izmantojot ļoti senu austrumnieku metodi:

* epilepsijas slimniekam vienmēr jānēsā līdzi kāds vara priekšmets (gredzens, amulets vai kas cits) un, sajūtot lēkmes tuvošanos, tas jāsažņaudz dūrē un jātur vismaz pusstundu.

Diatēzes un krampju profilaksei bērniem var izmantot metodi, kas arī mūsdienās ir ļoti populāra Ēģiptē un Sīrijā:
* zīdaiņiem ap rokām un kājām pie potītēm apliek vara sprādzes un nenoņem līdz laikam, kamēr pilnībā izšķīlušies visi piena zobi.

Saskaroties ar varu, no metāla caur ādu ķermenī ieplūst arī enerģija. To zināja arī sengrieķu karotāji, tāpēc valkāja vara bruņas un nejuta nogurumu ne pēc garajiem pārgājieniem, ne sīvajām kaujām. Lai līdzīgi grieķiem nejustu nogurumu, ieteicams dienas laikā nēsāt ap rokām platas vara sprādzes, neaizmirstot vakarā tās obligāti noņemt.

Starp citu, vara bruņās tērptajiem grieķiem visas brūces vienmēr ātri sadzija un nekad nestrutoja, jo varš ne tikai ir ļoti spēcīgs antiseptiķis, tas aktivizē arī imūnsistēmas darbību. Izmantot varu kā baktericīdu līdzekli, pieliekot monētas vai plāksnītes pie svaigiem puniem vai zilumiem, var ikviens.
Senatnē ļoti plaši tika izmantoti vara trauki. To pozitīvā īpašība ir tā, ka visi organismam kaitīgie sāļi un citas kancerogēnās vielas paliek pielipušas trauka sieniņām, bet tajā gatavotais ēdiens tonizējoši iedarbojas uz aknu, liesas un limfātiskās sistēmas darbību.

Veselībai ieteicams arī vara ūdens – tas palīdz pret aknu kaitēm un ilgstošu drudzi.

* Divas vai trīs tīra vara plāksnītes nomazgā vārītā ūdenī, ieliek emaljētā traukā, aplej ar 1,5 litriem ūdens un vāra, līdz puse šķidruma novārās. Atlikušo ūdeni pārlej citā piemērotākā traukā un lieto pa ēdamkarotei 3 reizes dienā. Kurss – viens mēnesis.

Varu var izmantot arī kosmētiskiem nolūkiem, piemēram, ja nokarājies vēders vai uz kājām un gurniem parādījies celulīts.

* Katru otro dienu problemātiskajās vietās ierīvē vara putekļus (ne vairāk kā nažagalu), kas iemaisīti pusglāzē krējuma. Sāk ierīvēt no iegurņa kaula izvirzījuma, tālāk virzoties uz vēdera vidu, pēc tam vieglām apļveida kustībām tupina ierīvēt gurnus. Ieteicams arī nēsāt vara rokassprādzes – cita starpā tās kavē ķermeņa masas palielināšanos.

To, ka varš spēj aktivizēt organisma imūnsistēmu, franču ārsti atklājuši jau XIX gadsimtā. Viņi ievērojuši, ka strādnieki, kas bija nodarbināti vara lietuvēs, mēra epidēmiju laikā nekad nesaslima. Veicot tālākus pētījumus, noskaidrojās, ka šo cilvēku asinīs ir paaugstināts hemoglobīna un eritrocītu daudzums. Savukārt mūsdienās zinātnieki noskaidrojuši, ka ar varu saistītās ražotnēs cilvēki nekad neslimo ar vēzi, bet tas liecina, ka šā metāla iedarbībai ir arī pretaudzēja efekts. Tieši tāpēc Francijā jau nopietni tiek domāts par apģērbu ar vara diegiem, kas kalpotu onkoloģisko slimību profilaksei un ārstēšanai.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru