Hematīts – maģisks, noslēpumains un skaists akmens. Ko vēsta, kā palīdz?

hematits1

Dabā sastopami vairāki hematīta veidi:
1) Metāla mirdzums – kristāli un graudaini izaugumi;
2) Dzelzs hematīts – zvīņaini agregāti;
3) Dzelzs roze – plākšņainu kristālu saaugumi, kas pēc formas atgādina mežrozītes ziedu;
4) Sarkanais hematīts – blīvi smalkgraudaini sarkanas krāsas agregāti;
5) Sarkana stikla galva – blīvi nierveidīgi saaugumi;
6) Martits — blīvi un irdeni veidojumi.

Hematīta sastāvs un fiziskās īpašības
hematite-ring-for-menst

Hematīts ir dzelzsrūdas minerāls Fe203. Satur līdz 70% dzelzs. Hematīts kristalizējas trigonālā sistēmā. Dzelzs pelēkas krāsas kristāli par pusmetālisku spīdumu. Hematīts ir necaurspīdīgs. Ciets, bet trausls. Pēc Mosa cietības skalas, cietība ir 6-6,5; blīvums – 5,3 g/cm3. Apstrādāts hematīts ārēji izskatās pēc moriona, melna krama, ahāta, obsidiāna, bet tas atšķiras ar spēcīgu metālisku spīdumu, lielu blīvumu. Raksturīga pazīme – sarkana krāsa.

Hematīta ārstnieciskās īpašības
il_fullxfull-986123848_hleh
Hematītu jau izsenis izmanto asinsvadu slimībām, ievainojumiem, traumām un lūzumiem. Galvenokārt hematīts iedarbojas uz hemoglobīnu asinīs un veicina skābekļa labāku uzsūkšanos audos un organisma fermentu sistēmās. Hematīta akmens nēsāšana labi ietekmē hemoglobīna sastāvu, ļauj skābeklim izveidot saikni ar šo svarīgo olbaltumvielu asinīs, izmantojot mazāku organisma energopatēriņu, un pagarina eritrocītu dzīves ilgumu. Turklāt hematīts stimulē sarkano kaulu smadzeņu darbību, palielinot sarkano asinsķermenīšu daudzumu un uzlabojot to kvalitāti.

Akmens būtiski iedarbojas arī uz asins recēšanas sistēmu – visi faktori sāk darboties pastiprinātā režīmā, kas izraisa brūču paātrinātu sadzīšanu un aizsargājoša tromba izveidošanos brūces virspusē. Pozitīva minerāla darbība vērojama arī sirds un asinsvadu slimību gadījumos, it sevišķi tajos, kas saistīti ar pazeminātu arteriālo spiedienu. Šajos gadījumos hematīta ietekme palīdz audiem saņemt vairāk barības vielu, neraugoties uz asinsplūsmas vājināšanos. Akmens nodrošina orgānu pareizu apgādi ar asinīm un šlakvielu izvadīšanu asinsvadu sašaurināšanās gadījumos.

Taču nepieciešams atcerēties, ka hematīta nēsāšana palīdz paaugstināt arteriālo asinsspiedienu, tāpēc to nedrīkst nēsāt pastāvīgi, ja ir hipertonija. Savukārt veģetatīvās distonijas gadījumā hematīta nēsāšana, visticamāk, izraisa būtisku uzlabojumu, stabilizējot arteriālo spiedienu un normalizējot vielmaiņu.

Sirds un asinsvadu slimību gadījumā var nēsāt hematītu kā rokassprādzi vai kā gredzenu uz zeltneša, asinsrites sistēmas problēmu gadījumā – kā kulonu. Hematītu var uzlikt blakus brūcēm vai ievainojumiem, veicot vieglu masāžu ap tiem. Ja ir pazemināts arteriālais spiediens, hematīts jāsāk nēsāt Mēness kalendāra pirmajā pusē, bet – ja arteriālais spiediens ir paaugstināts – tad Mēness kalendāra otrajā pusē. Lai stimulētu skābekļa apmaiņu un asins atjaunošanos hematīts jāvalkā Mēness kalendāra pirmajā ceturksnī.

Hematīta maģiskā iedarbība
rainbow_hematite_rings_group_nw
Senatnē šo akmeni vērtēja kā visspēcīgāko maģisko amuletu. Šīs maģiskās spējas ir pieminētas senā traktātā par dārgakmeņiem, ko uzrakstīja Babilonijas Azhaliems Pontas ķēniņam Mitridātam. Senajā Ēģiptē dievietes Izīdas priesteri izdaiļoja sevi ar hematītu rituālu veikšanas laikā, jo tika uzskatīts, ja šis akmens aizsargā no tumsas spēkiem ne tikai viņus, bet arī dievieti, kas nolaidās uz Zemes rituālu laikā.

Kā maģisku talismanu to izmantoja Senajā Grieķijā un Romā. Zināms, ka Romas leģionāri, dodoties karagājienos, ņēma līdzi izstrādājumus no šā akmens, jo bija pārliecināti, ka šis minerāls dos viņiem drosmi un vīrišķību. Krievijā pastāvēja tradīcija uzkārt virs bērna šūpuļa hematīta gabaliņu – tika uzskatīts, ka tad bērns reti kritīs un sevi nesavainos.

Ar hematīta palīdzību izsauc garus, sazinās ar mirušo dvēselēm un aizsargā sevi no ļaunajiem spēkiem. Uzskata, ka hematīts aizsargā no astrālajiem uzbrukumiem, paver cilvēkam citu skatu uz pasauli, palīdz atšifrēt Visuma zīmes, ļaujot kļūt gudrākam. Šis akmens ļauj ieskatīties nākotnē, tāpēc ieteicams tiem, kas nodarbojas ar gaišredzību un filozofiju.

Ierāmēt hematītu var tikai sudrabā. Vīriešiem tas nes laimi, ja to nēsā uz labās rokas rādītājpirksta, bet sievietēm – uz kreisās rokas rādītājpirksta. Hematīts stimulē seksuālo enerģiju. Savu iekšējo īpašību dēļ hematīts ir ļoti spēcīgs akmens – nav ieteicams nēsāt to bez apdomas, kā nenozīmīgu lietu. Hematīts ir ļoti godkārīgs akmens. Tas palīdz īpašniekam kāpt pa karjeras kāpnēm, turklāt īpašnieka finansiālā nodrošinātība ir mazāk svarīga nekā viņa sociālais statuss. Hematīts palīdz arī profesionālajā apmācībā, uzsākot jebkura veida uzņēmējdarbību.

Hematīts iedarbojas uz pamata čakru (Muladhara) un seksuālo čakru. Pats hematīta nosaukums liecina, ka tas galvenokārt ietekmē fiziskā ķermeņa asinsriti un citus organisma šķidrumus.

Hematīta enerģija
Jaņ

Zodiaka zīmes
Hematīts labvēlīgs ir Aunam, Skorpionam, Vēzim. Nav ieteicams Dvīņiem, Jaunavām un Zivīm. Visas citas horoskopa zīmes arī var nēsāt hematītu, taču ne pastāvīgi, bet zināmu jautājumu atrisināšanai, vai arī tad, kad nepieciešama papildu palīdzība un aizsardzība.

Stihija
Stihija – Zeme un Ūdens

Saistība ar planētām

Saistīts ar planētu Marss. Pirms vairākiem gadiem ASV zonde uz Marsa ir atklāja hematītu.

Saistība Taro kārtīm
Hematīts saistīts ar zižļa karali.

Iesaki šo rakstu citiem!

COMMENTS

  • <cite class="fn">Aldonis Puskažociņš</cite>

    Pirmā iemaksa par labu auto jau šogad? Izsmalcināta rotaslieta
    mīļotajai sievietei, dāvanas tuviniekiem, traka Jaungada ballīte draugu lokā un
    nedēļas atvaļinājums kādā no slēpošanas kūrortiem? Tu arī to vari! Piepildi
    savus slēptākos sapņus. http://bit.ly/2fxj60V

Pievienot komentāru