Lieldienās apēsts gandrīz 122 tūkstoši olu un vairāk kā 4 tonnas majonēzes

Lieldienu gaidās un svētku dienās (29.03. – 2.04), nacionālā pārtikas mazumtirdzniecības tīkla ELVI pircēji nopirkuši gandrīz 122 tūkstošus olu. ELVI pārdošanas dati apstiprina – tradicionālo Lieldienu ēdienu – vārītas olas latvieši ēduši kopā ar majonēzi, jo dažu dienu laikā pārdots arī vairāk kā 4 tonnas majonēzes.

SIA “ELVI Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta: “Lieldienu galds, protams, nav iedomājams bez tradicionālā ēdiena – krāsotām olām, tādēļ Lieldienu gaidās strauji pieaudzis pārdoto olu daudzums. Veikalu tīklā ELVI šogad varēja iegādāties gan dažādu kategoriju brūnās vistu olas no “Balticovo”, “Alūksnes putnu fermas” un “Laimīgo visu fermas”, kas pircējiem piedāvā brīvībā turētu vistu olas, gan arī tepat Latvijā dētas paipalu oliņas. Pircēju vidū populārākās bijušas sprostos dētās M un L kategorijas olas, kam sarūpētas cenu atlaides, taču veikala apmeklētāji labprāt iegādājušies arī raibās paipalu oliņas, kas izceļas ar savu dekorativitāti.”

“Gan iepriekšējo gadu pārdošanas rādītāji, gan šī gada pieredze ļauj secināt, ka latvieši Lieldienu olas vislabprātāk krāso dabīgos materiālos. Lai arī veikali katru gadu piedāvā iegādāties dažādas krāsvielas olu rotāšanai, to pārdošanas apjomi ir salīdzinoši nelieli – šogad nopirkts tikai mazliet vairāk kā 1000 iepakojumi olu krāsu,” turpina L.Vārtukapteine. “Šo tendenci iepriekšējos gados apstiprināja arī olu pārdošanas rādītāji – gadu no gada pircēji arvien mazāk iegādājas no ārvalstīm importētās baltās olas, uz kurām labāk izceļas mākslīgo krāsvielu košie toņi. To vietā tiek pirktas Latvijas ražotāju piedāvātās brūnas vistu olas, kas arī, novārītas dabiskās krāsvielās, kļūst par tikpat košu svētku rotu.”

Lieldienās pārdots arī ievērojams daudzums šokolādes olu un Lieldienu svinībām piemērotu saldumu – pircēji iegādājušies šokolādes zaķus, cāļus un citas saldumu figūriņas. “Populārākie saldumi Lieldienās, protams, ir šokolādes olas. ELVI dati apliecina, ka piecu dienu laikā nopirkti gandrīz 18 000 dažādu šokolādes olu. Visiecienītākās bijušas dažādu ražotāju olas, kas papildinātas ar pārsteigumu – nelielu rotaļlietu iekšpusē. Pārdotas arī gandrīz 6000 dažādas citas, Lieldienu tematikai piemērotas šokolādes figūriņas,” stāsta L.Vārtukapteine.

Lai arī Lieldienu brīvdienas ierasti ir kļuvušas par sava veida piknika sezonas sākumu, jo tieši šajās dienās gadu no gada novērojams nozīmīgs šašlika un dažādu grila produktu pārdošanas apjomu pieaugums, svētku svinēšanas paradumus šogad būtiski ietekmējuši ziemīgie laikapstākļi. Nedz grila ogles, nedz iesmi, nedz šašliks un citi grilējami ēdieni šajās Lieldienās nav pirkti lielos apjomos. Tā vietā Lieldienu svinētāji izvēlējušies sildīties pie karstas tējas un kafijas – dažu dienu laikā veikalu tīklā ELVI pārdoti gandrīz 7000 krūžu dažādu veikalā pagatavojamu karsto dzērienu. Aktīvā grila sezona šogad sāksies nedēļu pēc Lieldienām, kad sinoptiķi sola pavasarīgu, siltu un saulainu laiku.

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru