Mūrniece: mūsu ideāli – brīvība, nacionāla valsts un demokrātija

“Tas, ka mēs 50 okupācijas gados spējām sevī uzturēt dzīvu neatkarīgas Latvijas ideju, dod iedvesmu domāt par Latvijas pastāvēšanu cauri gadsimtiem, kalt plānu nākotnei un saprast, kādu vēlamies veidot Latvijas nākamo simtgadi. Mūsu ideāli ir brīvība, nacionāla valsts un demokrātija,” sestdien, 29.septembrī, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot konferences “Mūsu trejādā Latvija” dalībniekus.

Kā uzsvēra I.Mūrniece, tieši līdzšinējie ideāli, tautas dārgumi un pieredze ir mūsu nākotnes pieturpunkti, raugoties uz Latvijas attīstību. Tā ir latviešu valoda un kultūra, Latvijas daba, latviskā dzīvesziņa un Rietumu civilizācijas garīgās vērtības.

“Šajās dienās mums visiem ir svarīgi atgādināt saviem līdzcilvēkiem, kādēļ mūsu tautas vērtību vertikāle ir tieši tāda, kāda tā ir. Kāda ir mūsu pagātne, kas padarīja iespējamu mūsu tagadni, un kā, apzinoties pagātni un šodienu, veidot paļāvības pilnu rītdienu,” sacīja I.Mūrniece, uzsverot, ka šiem pieturpunktiem ir jābūt svarīgam kritērijam arī Saeimas vēlēšanās.

Trīs Latvijas vēstures posmi – valsts nodibināšana, okupāciju periods un atjaunotā valsts – slēpj atbildi par mūsu sakņu spēku, akcentēja I.Mūrniece. Saeimas priekšsēdētāja pateicās politiski represētajiem un ikvienam, kurš veltījis laiku, zināšanas un enerģiju Latvijas uzplaukumam, mūsu sakņu un vērtību uzturēšanai.

Mūsu nācijas atjaunošana nebūtu iespējama bez cilvēkiem, kuri, izgājuši pat vissmagākos ceļus, spējuši saglabāt dzīvesprieku, dziļu ieinteresētību valsts politiskajā dzīvē un spēju tālredzīgi novērtēt procesus sabiedrībā, akcentēja I.Mūrniece.

Konference “Mūsu trejādā Latvija” organizēta, lai atskatītos uz Latvijas valsts noieto ceļu pirmajā simtgadē, pārvarētajām grūtībām, liktenīgajiem pavērsieniem, veiksmēm un neveiksmēm. To rīko Latvijas Politiski represēto apvienība un Latvijas Okupācijas izpētes biedrība.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru