Pirmajās uzņemšanas dienās RSU saņem rekordlielu pieteikumu skaitu

Pirmajās trīs dokumentu pieņemšanas dienās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) saņemti vairāk nekā 2600 studētgribētāju pieteikumi, kas ir rekordliels rādītājs. Kopumā šos pieteikumus veikušas vairāk nekā 1000 personas. Tas ir par 15% vairāk nekā pirms gada.

Jau ir skaidri prognozējams, ka RSU arī šogad pilnībā aizpildīs visas valsts piešķirtās budžeta vietas bez papildu uzņemšanas. RSU piedāvā studijas 68 programmās ar 900 valsts budžeta vietām un tik pat arī maksas studiju vietām.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons uzsver, ka “mūsu izcilā snieguma pamatā ir pārdomāta ilgtermiņa attīstības stratēģija. Pēdējo gadu laikā RSU ir ievērojami uzlabojusi gan studiju telpas, gan modernizējusi studiju tehnoloģijas, īpaši attīstot uz simulācijām balstītu izglītību. Liels darbs ieguldīts arī studijās iegūstamo zināšanu, prasmju un kompetenču definēšanā. Jaunieši ir pragmātiski un augstu vērtē RSU diploma augsto kvalitāti un reputāciju.”

Kā liecina līdzšinējā uzņemšanas statistika, arī šogad starp populārākajām veselības aprūpes pamatstudiju programmām ir Medicīna, Fizioterapija, Farmācija, Zobārstniecība un Uzturs. Savukārt sociālo zinātņu jomā ar popularitāti izceļas diplomātijas, žurnālistikas un starptautiskā mārketinga studijas. Tikmēr RSU Liepājas filiālē saņemti vairāk nekā 70 studētgribētāju pieteikumi, kas lielākoties iesniegti uz tādām pamatstudiju programmām kā māszinības, ārsta palīgs un ārstnieciskā masāža. Dokumentu iesniegšana klātienē pamatstudiju programmās RSU norisināsies līdz 10. jūlijam, bet topošajiem maģistriem tā ir nupat sākusies un turpināsies vēl līdz 14. augustam, tāpēc spriest par jauno maģistrantu tendencēm 2018./2019. akadēmiskā gadā vēl ir pāragri. RSU var pieteikties tikai uz 6 prioritātēm RSU pašas izveidotā, neatkarīgā uzņemšanas sistēmā.

RSU šogad uzņemšanas laikā piedāvās divus īpašus pasākumus. Pirmkārt, tā kā šogad aktīvākais uzņemšanas laiks sakrīt ar Dziesmu un deju svētkiem, ceturtdien, 5.jūlijā, RSU rīkos paplašinātu vienas dienas dokumentu pieņemšanu, kas būs bagāts ar izklaidējoši izglītojošiem pasākumiem – Uzņemšanas nakti RSU. Augstskolas vēsturē tā būs pirmā šāda veida aktivitāte, kad lekciju, meistarklašu, ekskursiju un citu aktivitāšu fonā dokumentus varēs iesniegt no plkst. 9.00 līdz pat 23.00. Otrkārt, līdzīgi svētku dalībnieku ērtībai RSU dokumentus studijām no plkst. 09.00 līdz 17.00 varēs iesniegt arī pirmdien, 9.jūlijā, kas valstī ir oficiāla brīvdiena. Sīkāk par 5. jūlijā gaidāmo pasākumu: https://www.rsu.lv/notikumi/uznemsanas-nakts-rsu

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru