VID aiztur Latvijas un Igaunijas pilsoņus par nelikumīgu akcīzes preču uzglabāšanu lielā apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, apsekojot kādu teritoriju Rīgā, tajā atklāja nelikumīgi uzglabātas cigaretes, alkoholu un degvielu lielā apmērā. Par iespējamo noziedzīgo nodarījumu ir uzsākts kriminālprocess un aizturētas sešas personas.

Kopumā uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas deviņas sankcionētas kratīšanas kādā teritorijā un tajā esošajā angārā Rīgā, Krustpils ielā, kuru laikā tika konstatētas un izņemtas cigaretes, alkohols un degviela. Kratīšanu laikā izņemtas apmēram 485 pudeles bez akcīzes markām un ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, kurās iepildīts nezināmas izcelsmes šķidrums, apmēram divas tonnas degviela, 1 190 000 gab. (viens miljons simts deviņdesmit tūkstoši) cigaretes “Winston” un 41 732,20 EUR skaidra nauda. Izņemtajām precēm uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tiks veiktas ekspertīzes un precīzi apmēri tiks precizēti pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturētas sešas personas – 1978., 1968., 1973. un 1954. gadā dzimuši Latvijas pilsoņi un 1968. un 1969. gadā dzimuši Igaunijas pilsoņi. Aizturētajām personām ir piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocess VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē ir uzsākts šī gada 20.februārī pēc Krimināllikuma 220.1 panta pirmajā daļā un 221.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu sastāvu pazīmēm, par iespējamo nelikumīgu naftas produktu, alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu), ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru