Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”

19. un 20.maijā dabas parkā “Daugavas loki” jau ceturto reizi notiks Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”. Pasākuma centrālais notikums ir laivu brauciens “100 laivas Latvijai” Daugavas posmā no Krāslavas līdz Slutišķiem.

Pasākums tiek rīkots, lai popularizētu ūdens tūrismu Latgalē un sekmētu Latvijas iedzīvotāju pievēršanos veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. Šogad saiets noritēs, atzīmējot arī Latvijas 100. gadadienu. Pasākumā ik reizi piedalās vairāki simti aktīvās atpūtas, ūdens tūrisma entuziastu un atbalstītāju no dažādām Latvijas vietām, kā arī pa komandai no kaimiņvalstīm – Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas.

Sestdien, 19. maijā no plkst. 16.00 dalībnieku ierašanās un reģistrācija Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā. Saieta dalībniekiem ir iespēja nakšņot telšu pilsētiņā Krāslavā. No plkst. 19.00 līdz 01.00 plānotas dažādas aktivitātes saieta dalībniekiem – Latgaliešu podu gāšana pie keramiķiem Valda un Olgas Pauliņiem, Latgales kulinārā mantojuma vakariņas, latgaliešu flešmobs, nakts orientēšanās u.c. Šajā laikā Krāslavas grāfu Plāteru pils kompleksā notiks arī Muzeju nakts pasākumi, kuros ikviens ir aicināts piedalīties.

Savukārt svētdien, 20. maijā, saieta dalībnieku ierašanās Krāslavas novada Tūrisma informācijas centrā ir līdz plkst. 9.00. Laivu brauciena starts no Krāslavas plānots plkst. 10.00. Ceļā līdz Daugavpils novada Slutišķiem notiks komandu sacensības “Laivu raksti”, dažādas aktivitātes gan uz ūdens, gan kontrolpunktos krastā. Laivu brauciena dalībniekus ceļā vadīs atraktīvi vadītāji un dīdžejs uz peldošā lielā plosta. Saieta noslēgumā Daugavpils novada Slutišķos notiks dalībnieku apbalvošana, pusdienas un starptautiskā tautas mākslas festivāla “Augšdaugava” lielkoncerts.

Piesakoties Vislatvijas ūdens tūristu saietam “Lielais plosts 2018” līdz 10. maijam, dalības maksa ir mazāka. Plašāka informācija par pasākumu un pieteikšanos atrodama mājas lapās www.lielaisplosts.lv un www. plostunoma.lv. Pieteikšanās notiek arī elektroniski aizpildot anketu.

Vislatvijas ūdenstūristu saietu rīko sabiedriskā organizācija sporta klubs “Beibuks” sadarbībā ar Krāslavas novada Tūrisma informācijas centru, Daugavpils novada aģentūru “TAKA”, brīvdienu māju “Škerskāni”.

 

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

Pievienot komentāru