Čūsku inde – sens dziedniecības līdzeklis, kuram piedēvē maģiskas īpašības

Daudzas tautas uzskatījušas, ka čūskas apvij kāds neizdibināms noslēpuma oreols un tās apveltītas ar brīnumainām, to skaitā arī dziednieciskām spējām. Jau tālā senatnē dziednieki čūsku indi izmantojuši ārstnieciskos nolūkos.

Senajā Ēģiptē šos rāpuļus uzskatīja par svētiem, un īpašu godbijību viņi izrādījuši visu čūsku dievietei – kobrai Uadžitai. Pastāvēja viedoklis, ka tā pasargā no jebkura ļaunuma un izārstē jebkuru kaiti. Amuleti ar svētās kobras attēlu ēģiptiešu vidū bija ārkārtīgi populāri.

Austrālijas un vairāku Āfrikas valstu sievietes speciāli turēja mājās indīgas čūskas, jo uzskatīja, ka tās vairos viņu auglības spēku. Bet Maķedonijas Aleksandra māte ne tikai turējusi mājās indīgu rāpuli, bet arī publiski apgalvojusi, ka dzemdējusi Aleksandru no čūskas.

Lai lasītu tālāk, šķir otru lapu!


 

Līdzīgi raksti

  • loading...
  • Leave a Reply

    Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

    Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

    Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

    Close