Pāvesta Franciska vizīte plaši ieinteresējusi televīzijas skatītājus

24. septembrī Latvijā viesojās Pāvests Francisks. Latvijas Televīzija visas dienas garumā piedāvāja tiešraides no norisēm Rīgā un Aglonā, un provizoriskie reitingu dati rāda, ka skatītāju interese par vēsturisko vizīti ir bijusi ļoti liela.

Pirmo tiešraidi par pāvesta Franciska ierašanos Rīgā LTV1 ēterā provizoriski vērojuši vairāk nekā 50 % no tā brīža televīzijas skatītājiem. Oficiālo sagaidīšanas ceremoniju tiešraidē no Rīgas pils skatījušies provizoriski 47 % no tā brīža skatītājiem. Ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa vērojuši 54 %, bet dievkalpojumu Rīgas Domā – provizoriski 46 % skatītāju. Liela LTV1 skatītāju interese bijusi arī par pāvesta viesošanos Svētā Jēkaba Katedrālē, kur pāvests Francisks tikās ar Latvijas senioriem.

Svēto misi Aglonā, ko pāvests Francisks noturēja pēcpusdienā, provizoriski vēroja vidēji 106 450 Latvijas iedzīvotāji vecumā virs 4 gadiem, kas veido 35 % no tā brīža televīzijas skatītājiem.

Valsts augstāko amatpersonu vizīšu atspoguļošana ir tehnoloģiski sarežģīta, jo jāsadarbojas ar valsts un pašvaldību iestādēm, starptautiskajām un reliģiskajām organizācijām, kā arī drošības instancēm, kas šādai pārraidei katra nosaka savas prasības, un televīzijai jācenšas tās visas izpildīt. LTV nodrošinātās tiešraides no pāvesta Franciska viesošanās Latvijā uzskatāmas par veiksmīgām, un vizīti ir izdevies atspoguļot pilnvērtīgi.

Jau vēstīts, ka LTV Ziņu dienesta žurnālists Toms Pastors sekoja pāvesta gaitām visas Baltijas vizītes laikā. Kopā ar delegāciju viņš devās no Romas uz Lietuvu, Latviju un Igauniju, lai beigās atkal atgrieztos Romā. Izmantojot gan unikālos materiālus no lidojuma, gan to, ko sagatavojusi LTV komanda pāvesta vizītes laikā Latvijā, top dokumentāla filma “Pāvests”. Ieskatīties Baltijas vizītes aizkulisēs un spilgtākajos brīžos LTV1 ēterā varēs 29. septembrī, plkst. 18.00.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru