Šī frāze spēj apturēt baumas uz visiem laikiem

baumas

Psihologi ar nākuši klajā ar frāzi, kas palīdzēs cīņā pret baumām!

Baumas nav nekaitīgas, jo vārdiem ir liels spēks. Tāpat baumas un meli var radīt negatīvas sekas. Tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka, izplatot baumas, tu dari pāri aprunātajam cilvēkam – tiešā vai netiešā veidā.

 

Kāpēc cilvēki baumo?

Psihologi skaidro, ka galvenais baumu izplatīšanas iemesls ir vēlme padarīt savstarpējo attiecību veidošanu vienkāršāku.

 • Kopīga nepatika pret kaut ko rada spēcīgāku saikni cilvēku starpā nekā kopīgas intereses vai lietas, kas abiem patīk.
 • Cilvēki izjūt tādu kā priecīgu satraukumu, kad dalās ar slepenu informāciju.
 • Dažiem baumotājiem patīk stāstīt par citu neveiksmēm un kļūdām, salīdzinot sevi ar cilvēkiem, kam nav tik ļoti paveicies.

Kā to apturēt?

Šķiet, ka baumas klīst pilnīgi visur, un cilvēkus nav iespējams atradināt no šī netikuma. Tomēr psihologi ir nākuši klajā ar iedarbīgu frāzi, kas acumirklī spēj apturēt baumošanu. Kad kāds mēģina izplatīt baumas un nomelnot kādu citu, pajautā viņam:

“Kāpēc tu man to saki?”

Šī frāze ir ļoti vienkārša, bet efektīva.

 • Pirmkārt, jautājums liek runātājam pašam padomāt, ar kādu mērķi viņš to saka.
 • Otrkārt, šī frāze liek otram saprast, ka tu neesi ieinteresēts apspriest tādu informāciju.

Baumas nav nekaitīgas, jo vārdiem ir liels spēks. Tāpat baumas un meli var radīt negatīvas sekas. Tāpēc ir svarīgi atcerēties, ka, izplatot baumas, tu dari pāri aprunātajam cilvēkam – tiešā vai netiešā veidā. Nākamreiz, kad kāds mēģinās tevi iesaistīt baumošanā, atceries, ka jautājums “Kāpēc tu man to saki?” var to apturēt.

Avots: brightside.me


 

Līdzīgi raksti

 • loading...
 • Leave a Reply

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

  Pilnvērtīgai lapas darbībai tiek izmantotas sīkdatnes (cookies), kas glabājas uz tavas ierīces. Vairāk par sīkdatnēm

  Kas ir sīkdatnes? Sīkdatne ir neliels teksta fails, ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Tā vietnei palīdz atcerēties jūsu pieteikumvārdu un/vai iestatījumus (piemēram, valodu, fontu izmēru u.c. attēlošanas iestatījumus), ar kādiem esat izvēlējies vietni skatīt, lai katru reizi jums tie nebūtu jānorāda no jauna.

  Close