Vingrošanas horoskops. Veids, laiks, ilgums atbilstoši zodiakam

Dvīņi

Labākais laiks nodarbībai – pulksten 10–12 priekšpusdienā; piemērotākā vieta – paaugstinātas vietas virsotne vai labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 6 minūtes.

Ērti un ar taisnu muguru apsēžas uz krēsla, aizver acis, atslābinās. Domām ļauj brīvu vaļu, tās nekontrolē, bet it kā novēro no malas. Skaitot līdz septiņi, viegli ieelpo, uz viens – elpu aiztur, tad, atkal skaitot līdz septiņi, izelpo. Atkārto 12 reizes.

Tad, aizspiežot labo nāsi ar rādītājpirkstu un skaitot līdz septiņi, ieelpo caur kreiso nāsi. Uz viens – elpu aiztur. Tad aizspiež kreiso nāsi un, skaitot līdz septiņi, izelpo caur labo nāsi. Atkārto 12 reizes.

Ja šo vingrinājumu izpilda vismaz reizi dienā, pakāpeniski veidojas patīkama miera, drošības un pašpārliecinātības sajūta.

Vēzis

Labākais laiks nodarbībai – rīts; piemērotākā vieta – kur absolūti neviens netraucē un kur ir svaigs gaiss; izpildes ilgums – 5 minūtes.

Nostājas ar seju pret sauli, aizver acis un, atliecot plecus atpakaļ, lēnām ieelpo un tikpat ritmiski izelpo. Pēc 3 minūtēm rokas uzliek uz gurniem ar īkšķiem uz priekšpusi. Izmantojot vēdera muskuļus kā plēšas, ātri un viegli elpo tikai caur degunu. Nedrīkst steigties un saspringt. Jāsāk ar vienu minūti, pakāpeniski vairākos mēnešos paildzinot laiku līdz 2–3 minūtēm.

Lauva

Labākais laiks nodarbībai – pulksten 12–14 vai 14–15 dienā; piemērotākā vieta – kāda vientuļa vietiņa ar tīru gaisu; izpildes ilgums – 10 minūtes.

Nostājas vai apsēžas ar taisnu muguru, plecus atliec. Ar labās rokas pirkstiem apņem kreisās rokas delnas pamatni tā, kā to dara ārsts, kad skaita pulsu. Skaitot līdz septiņi (pēc pulsa), lēnām un dziļi ieelpo. Analoģiski izdara arī izelpu.

Vairākas nedēļas šo ciklu atkārto 67 reizes, tad pakāpeniski palielina līdz 200 reizēm. Elpošana kļūst viegla un brīva.

Jaunava

Dziļa elpošana Jaunavām sniedz divkāršu efektu – nomierina nervu sistēmu un ģenerē dzīvības spēkus vēdera dobumā.

Šo mērķi palīdz sasniegt šāds vingrinājums. Labākais laiks nodarbībai – pulksten 14–16 dienā; piemērotākā vieta – dārzs, pagalms vai labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 3–5 minūtes.

Nostājas vai apsēžas ar taisnu muguru. Labās rokas plaukstu uzliek saules pinuma vietai, kreiso roku uzliek labajai. Acis aizvērtas. Skaitot līdz septiņi, lēnām ieelpo, tāpat arī izelpo. Atkārto 16 reizes, pakāpeniski pilnībā piepildot plaušas.

Svari

Labākais laiks nodarbībai – līdz pulksten 9 no rīta vai pēc pulksten 17 pēcpusdienā; piemērotākā vieta – labi izvēdināta istaba vai kāda nomaļa vieta ārpus mājas; izpildes ilgums – 3–5 minūtes.

Nostājas taisni vai apsēžas sakrustotām kājām. Galvu atliec atpakaļ un acis paceļ pret griestiem vai debesīm. Rokas plecu augstumā izstiepj uz sāniem, pēc tam – paceļ augšup virs galvas, saliekot kopā delnas. Dziļi ieelpo (bet nesasprindzinoties), tad elpu aiztur un lēnām vairākas reizes korpusu noliec no viena sāna uz otru, cik vien tālu iespējams. Pēc tam nostājas taisni, rokām ļauj nokrist lejup un, savelkot vēdera muskuļus, ātri izelpo. Atkārto 10 reizes.

Skorpions

Labākais laiks nodarbībai – no pulksten 8 rītā līdz pulksten 16 pēcpusdienā; piemērotākā vieta – labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 5 minūtes.

Apsēžas ar taisnu muguru, aizver acis un, pilnībā atslābinot muskuļus un smadzenes, lēnām un ritmiski elpo. Pēc divām minūtēm lēnas elpošanas, skaitot līdz divi, ieelpo, tad, skaitot līdz astoņi, elpu aiztur, vienlaikus virzot anālo sfinkteri uz iekšu un āru (paralēli domās iztēlojoties, kā ēteriskā plūsma no asteskaula pa mugurkaulu paceļas augšup līdz galvas smadzenēm). Pēc tam, skaitot līdz četri, izelpo: vīrieši caur kreiso nāsi, sievietes – caur labo nāsi. Atkārto 10 reizes. Pēc 7 nedēļām nodarbību un atkārtojumu skaitu var divkāršot, bet ne vairāk.
Šis vingrojums paredzēts Skorpionu stipri izteiktās dzimumenerģijas kontrolei.

Strēlnieks

Strēlniekiem paredzētā elpošanas vingrojumu tehnika iekļauj sevī elpošanas regulēšanu, pašsuģestiju un mantras (vibrējošas skaņas) atkārtošanu domās. Labākais laiks nodarbībai – pulksten 10–12 priekšpusdienā; piemērotākā vieta – paaugstinātas vietas virsotne vai labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 6 minūtes.

Ar taisnu muguru ērti apsēžas uz krēsla, aizver acis un atslābinās. Skaitot līdz septiņi, lēnām un dziļi ieelpo. Uz skaitli 1 sagatavojas pretējam procesam – izelpai. Tad, skaitot līdz septiņi, lēnām izelpo, ar vēdera muskuļiem palīdzot plaušām izstumt gaisu. Ciklu atkārto 10 reizes.

Pēc tam labās rokas plaukstu uzliek aknu vietai un turpina lēnām un ritmiski elpot, tikai skaitīšanas vietā atkārto skaņu “hromm” (pēc laika tikpat ilgi, cik, skaitot līdz 7). Vienlaikus domās iztēlojas, kā enerģija caur roku ieplūst aknās. Ciklu atkārto 10 reizes.

Mežāzis

Labākais laiks nodarbībai – pulksten 7–8 no rīta un pulksten 23–24 naktī; piemērotākā vieta – klusa, labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 10 minūtes vai ilgāk.

Ar taisnu muguru apsēžas uz krēsla. Elpo viegli un ritmiski: ieelpojot skaita līdz septiņi, un viens – elpu aiztur, tad, atkal skaitot līdz septiņi, izelpo. Ciklu atkārto 10 vai vairāk reižu.

Pēc tam uz galda uzliek spilvenu, bet uz tā – elkoņus. Ar roku īkšķiem atliec auss ļipiņas un aizspiež ausis, lai tās neuztvertu nevienu ārpusē esošu skaņu. Aizver acis. Rādītājpirkstu un vidējo pirkstu viegli uzliek plakstiņiem, bet ar zeltnesi un mazo pirkstiņu saspiež lūpas. Turpina normāli elpot caur degunu, koncentrējot uzmanību uz skaņām, kas dzirdamas aizspiestajās ausīs. Kad zināma pieredze būs gūta, prāts arvien dziļāk pievērsīsies šīm skaņām, aizmirstot ķermeņa sajūtas un domas. Šī atbrīvošanās sajūta jāturpina tik ilgi, līdz izgaist visi satraukumi un bailes.

Ūdensvīrs

Ūdensvīram piedāvātais elpošanas vingrinājums stimulē asinsriti, nomierina nervus un pastiprina magnētiskās enerģijas plūsmu ķermenī. Labākais laiks nodarbībai – pulksten 7–9 no rīta; piemērotākā vieta – atklātā ēnainā vietā, kur ir svaigs gaiss; izpildes ilgums – aptuveni 8 minūtes.

Apsēžas ar taisnu muguru. Prāts jāatbrīvo no blakusdomām. Skaitot līdz četri, maiga ieelpa (vienlaikus iztēlojoties, kā gaiss aizplūst līdz pat nabai). Skaitot no 1 līdz 16, elpu aiztur (ja to izdarīt grūti, iesākumā var skaitīt līdz 8). Skaitot līdz astoņi, izelpo (iztēlojoties, ka gaiss izplūst aptuveni 20 cm tālu no deguna).
Pirmā mēneša laikā ciklu atkārto katru dienu 10 reizes. Otrajā nodarbību mēnesī – 15 reižu, bet trešajā to atkārto jau 20 reižu.

Zivis

Labākais laiks nodarbībai – pulksten 8–10 no rīta; piemērotākā vieta – labi izvēdināta istaba; izpildes ilgums – 6 minūtes.

Apsēžas ērtā pozā ar iztaisnotu muguru. Aizver acis un atslābinās. Caur degunu sāk ieelpot nelielu gaisa daudzumu (nepiepildot plaušas) tā, lai elpošana starp degunu un rīkli skanētu kā gaiss, kas izplūst no viegli pārdurtas riepas. Skaitot līdz pieci, elpu aiztur, tad aizspiež labo nāsi un, skaitot līdz 10, izelpo caur kreiso nāsi.

Pirmajās nedēļās atkārto 12 reižu, pakāpeniski atkārtojumu daudzumu palielinot līdz 26 reizēm.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru