Izstāde-akcija-loterija “GADA NEDARBS – 2018”

Jau sesto gadu, joku mēnesī, aprīlī Bulduru Izstāžu nams kopā ar biedrību RAD-DAR aicina autorus dzīt jokus, radīt jaunus NeDarbus un atrādīt savus iepriekšējā gadā (gados) tapušos NeDarbus gadskārtējā izstādē-akcijā-loterijā „GADA NEDARBS – 2018”. Pirmajā izstādē, 2014. gadā, autori par piedalīšanos saņēma „Žagarus”, 2015. gadā autori publiski tik apmācīti „Spraust dakšas”, 2016. gadā autori „Saņēma sukas” un arī sertifikātu par suku saņemšanu. 2017. gadā visiem dalībniekiem bija iespēja „Turēties rāmjos”. Bet 2018. gads bija no tiesas devīgs, jo visi NeDarba izstādes akcijas-loterijas autori tika pie „Lielākajām aplokšņu algām Latvijā”, ko apliecināja ar savu parakstu.

Izstādes koncepcijas pamatā ir nosaukumā ietvertā daudznozīmība un postmodernās mākslas ideja par robežlīniju nojaukšanu starp augsto jeb elitāro mākslu un populāro mākslu. Autoram ir iespēja piedāvāt savu versiju par to, kas viņa izpratnē ir NeDarbs un kā atšķirt darbu no NeDarba vai arī neatšķirt.

Autori aicināti iesniegt tādus NeDarbus kā jokus, palaidnības, ēverģēlības un asprātības, kā arī tādus, kas, autorprāt, ir neizdevusies radošā iecere, neveiksmīga piedalīšanās kādā konkursā vai kas tāds, ko var uzskatīt par tehnisku kļūmi, nejaušību vai citu personu iejaukšanās rezultātā radušos nedarbu u. c.

Iesniedzamo NeDarbu materiāls, mēdijs, formāts un skaits nav ierobežots. NeDarbus var iesniegt jebkurā jomā strādājoši autori. Ja NeDarba izmērs pārsniedz 150×150 cm, tad darba autoram ir jāsazinās ar izstādes organizatoriem. NeDarbiem jābūt izstādes koncepcijai un nosaukumam atbilstošiem, bērniem draudzīgiem, tapušiem no autora dzimšanas līdz 2019. gada 23. martam. Pie iesniedzamā NeDarba noteikti jāpievieno tā apraksts un pamatojums, kāpēc tas ir NeDarbs, palaidnība, ēverģēlība, tehniska kļūda vai kas cits, kāpēc tieši šo darbu varētu nosaukt par autora „Gada NeDarbu”. Apraksti jāiesūta elektroniski uz e-pastu: [email protected] līdz 2019. gada 23. martam plkst. 24.00.

Autori ir aicināti savus NeDarbus atdāvināt izstādes apmeklētājiem (loterija), bet autora vēlme atstāt NeDarbu sev, protams, tiks respektēta. Ja uz kādu no NeDarbiem būs pieteicies vairāk nekā viens pretendents, tad nedarba nākamais īpašnieks tiks izlozēts.

Labākais, lielākais, veiksmīgākais un pieprasītākais „Gada NeDarbs – 2018” tiks noteikts skatītāju balsojuma rezultātā un tā autors saņems pārsteiguma balvu no izstādes organizatoriem. Gada NeDarbs nominants varēs pretendēt uz personālizstādi Bulduru Izstāžu namā tuvāko gadu laikā.

NeDarbi Bulduru Izstāžu namā iesniedzami no 2019. gada 2. marta līdz 23. martam plkst. 16.00.

Izstādes „Gada NeDarbs – 2018” atklāšana Bulduru Izstāžu namā notiks 2019. gada 1. aprīlī plkst. 19.00 un noslēgsies 18. maijā, Starptautiskajā Muzeju naktī plkst. 01.00.

Iesaki šo rakstu citiem!

Pievienot komentāru